להגשים את הפנטזיות ויותר – מאמר על הפנטזיות שלנו בסקס

פנטזיות הן לא בהכרח תוצר של תסכולים. המחקר בתחום מראה שדווקא מי שעולם הפנטזיות שלו עשיר – חיי המין שלו עשירים גם במציאות.


סקס הוא חלק אינטגרלי ממערכת יחסים. הגיוני, לא? ובכל זאת, ישנם זוגות שמנהלים מערכת יחסים, אבל לא עושים סקס. ולהבדיל, ישנם הרבה אנשים שעושים יחד סקס, אבל אינם נמצאים בזוגיות. סקס עוזר לבנות את יתר רכיבי הקשר הזוגי, ובמהלך התפתחות הקשר, אתה לומד להכיר את האדם שלצדך ויוצר איתו עולם משותף. בהמשך, גם אם הסקס פחות סוער ומלהיב, יש לכם כבר הרבה רכיבים אחרים בקשר שיכולים לפצות (עד גבול מסוים) על זירה מינית חיוורת, ולתחזק את הקשר. יחד עם זאת, מין יכול להעניק תחושה מאד בסיסית ובלתי אמצעית של חום, אהבה וקבלה. השאלה היא עד כמה אתה משתף את זוגתך בתכני הפנטזיה שלך ועד כמה היא פתוחה לקבל את התכנים האלו. ברור שמתישהו בנאדם מתחיל לפנטז לא רק על בן או בת הזוג שלו, מאחר שככל שאתה נמצא יותר זמן בקשר, כך הקשר הופך להיות פחות מסעיר, וצריך יותר להשקיע כדי לייצר סערה, כדי שהוא יספק את אותה רמה של ריגוש שהייתה שם בהתחלה. זו הנקודה שבה מופיעות הפנטזיות ומונעות את השחיקה. אפשר לרתום אותן ולהפוך אותן למנוף חיובי, שמכניס סערה לקשר שנשחק עם הזמן. בכל מקרה, הממצאים מראים שככל שאתה נמצא יותר זמן בקשר, יותר תפנטז על אנשים אחרים. אם הקשר גם פחות מספק רגשית ומינית, גם זה יתרום לפנטזיות על פרטנרים אחרים. אבל אם אתה לא ניזון מהפערים בין הפנטזיות לבין מה שיש לך בבית, ולא ניזון מהתסכול שהפערים האלו מייצרים אצלך, לא בהכרח תתפוס את בן הזוג שלך כפחות אטרקטיבי בעקבות פנטזיה על מישהו אחר.

Embed from Getty Images

בינתיים, עד שתגיע לשלב של דיבור על ומימוש הפנטזיות, אני מציעה לך להיות מלך בכל הקשור למציאות – תוודא שהיא מסופקת, שנח לה איתך במיטה, שאתם שולטים בתנוחות המין הגנריות ושהיא לא מתביישת לנסות איתך דברים חדשים קטנים יותר.